V půlce léta nám polské vydavatelství ORLIK přináší dva nové papírové modely. Oba papírové modely mají několik společných jmenovatelů. Obě vystřihovánky mají za své předlohy polské cvičné letouny. Obě vystřihovánky jsou ve shodném měřítku 1:33. Oba modely jsou tištěny ofsetem. A oba stojí shodně 289 Kč. A v čem jsou jiné?

 PZL S-4 Kania

Prvním modelem je polský vrtulový letoun z padesátých let. Toto letadlo bylo využíváno jak pro výcvik pilotů tak i jako tažný letoun pro kluzáky. Ve vystřihovánce najdete všechny díly na celkem 9 stranách A4 a na dalších 11 stranách najdete návod na stavbu. Při stavbě se neobejdete bez podlepovacích kartónů o tloušťkách 0,5 mm a 1 mm.

 PZL TS-16 Grot

Druhý má model vznikl z předlohy polského nadzvukového stíhacího letounu a proudového trenažeru vojenských pilotů. Letoun byl vyvíjen v Polsku v šedesátých letech a byl to první prodouvý letoun, který Polsko vyvinulu uplně samo. Potřebné díly ke stavbě jsou rozloženy na 8,5 stranách A4. Návody jsou umístěny na 6,5 stranách. Model obsahuje dvě verze maskování. Při stavbě se neobejdete bez podlepovacích kartónů o tloušťkách 0,5 mm a 1 mm.


 

Stále nám zbývají nějaké modely jako dárečky ke každému objednanému Orliku 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here