Letos 31.8 až 1.9 proběhla ve Slatině, v areálu “Na brodě” již XXXVII místní, prodejní výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů, jejímž pořadatelem je ZO ČSCH Slatina u Vysokého Mýta.

V rámci doprovodného programu jste mohli navštívit i 13. ročník výstavy modelů aut, letadel, lodí, vláčků a RC modelů.
O tom, kde se na výstavě věnované chovatelům vezmou modely, jsme si povídali s Petrem Pávem, 48ti letým modelářem  z obce Svařeň od Vysokého Mýta.
Dozvídáme se, že v době, kdy naši zemi zužovala ptačí chřipka a s ní spjaté zákazy, bylo potřeba nabídnout návštěvníkům náhradní program.
Tehdy přišel s nápadem organizátor pan František Novotný, vystavit zde modely, což se posléze ukázalo jako dobrý nápad, který se ujal a již 13 let se modely vystavují v rámci doprovodného programu. 
K vidění byly nejen papírové, plastikové a dřevěné modely, ale i Lego, 3D puzzle, RC modely aut,lodí a letadel, panely kolejišť.       

Foto: Petrmodel

                                                               

Vystavujících i návštěvníků bylo požehnaně, a pokud jste byli v davu, který čítal hodně přes 2000 návštěvníků a správně jste dokázali odpovědět u kolejiště na jednoduchou otázku, mohli jste si i nějakou tu mašinku pustit.

Nezbývá, než poděkovat organizátorům, vystavujícím, ale i návštěvníků, za to, že společně dali vzniknout netradičně pojaté, leč krásné výstavě a už teď se těšit na další ročník.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here