S příchodem nového roku letos již posedmnácté celá modelářská obec netrpělivě očekává největší událost zimy. Na mnoha stolech se pečlivě pracuje na spoustě parádních modelů, aby byly včas dokončeny s co nejlepším výsledkem. A přitom se každý už vidí s diplomem a medailí v ruce, jak stojí před tleskajícím davem v brněnských Lužánkách. Ano, letos nás čeká již neuvěřitelný 17. ročník této skvělé soutěžní výstavy. Tentokrát se všichni sejdeme v centru volného času v Lužánkách v sobotu 11. února.

Pevně věřím, že většina z vás se již brněnské soutěže papírových modelů aspoň jednou zúčastnila a ví, co může od akce očekávat. A pokud o události slyšíte nyní poprvé, čtěte dále a hlavně se přijďte pokochat stovkami parádních modelů.

Pokud byste rádi se svým modelem soutěžili, bližší informace naleznete ZDE.

Tak jako na většině soutěží se dočkáme více než desítky kategorií s různými věkovými skupinami. Brněnskou specialitou je pak kategorie mimo Ligovou soutěž s názvem Alienspapercraft CUP 2017, která se zabývá výhradně sci-fi tématikou.

apc17-2Mimo výstavy a soutěže samotné si budete moci na místě zakoupit papírové modely všech druhů, náročností, kategorií a snad od všech výrobců, co jsou běžně k dostání.

(Přihlášení prodejci: Kaktusák, Ondra Hejl, Jiří Bouška, František Sochor, Betexa, Leszek Góra, Spíďa, Pavel Szostek, Standa Martičák, Miroslav Konopka, Jára Svoboda, PMHT, GPM, Michal Antonínský, Modely F1, Petr Balda, Štefan Posinger, Jiří Vintr, Pavel Skokan)

PROGRAM

pátek 10. 2. 2017
17:00 – 21:00 přejímka všech modelů
22:30 začátek hodnocení

sobota 11. 2. 2017
9:00 – 14:00 výstava
9:00 – 11:00 dodatečná přejímka modelů na výstavu a Alienspapercraft
9:00 – 14:00 možnost zakoupení českých i zahraničních papírových modelů a modelářských doplňků, doprovodný program pro děti.

14:00 slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a Papírové ligy CPM 2016

Vstupné: děti do 15 let 20 Kč, dospělí 40 Kč, rodinné 60 Kč (dva dospělí a tři děti), zdarma členové CPM, soutěžící, děti do 120 cm výšky a každý, kdo s sebou přinese papírový model na výstavu či soutěž.

CHCETE MÍT PŘEHLED O OSTATNÍCH AKCÍCH, SOUTĚŽÍCH A VÝSTAVÁCH? SLEDUJTE NÁŠ KALENDÁŘ ZDE

A tady je malé ohlédnutí za minulým ročníkem (Děkujeme Ondru Šretrovi).

 

PS: Pořádáte soutěž či výstavu? Nebo jinou akci spojenou s papírovým modelářstvím? Chcete takovou akci u nás také prezentovat? Neváhejte a kontaktujte nás!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here