Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Papírové modely slepené nejen v Nymburce

Datum: 2.10.2018, od 09:00 do 2.12.2018, od 17:00

Výstava Vás provede světem lepení papírových modelů. Je koncipována tak, aby všem ukázala, že se jedná především o činnost, se kterou se dá začít v každém věku, která baví nejen děti, ale i muže a ženy v každém věku. Proto zde jsou k vidění, jak výtvory elitních modelářů, tak začínajících dětí a dospělých.

Výstava Vás provede světem lepení papírových modelů.

Je koncipována tak, aby všem ukázala, že se jedná především o činnost, se kterou se dá začít v každém věku, která baví nejen děti, ale i muže a ženy v každém věku.

Proto zde jsou k vidění, jak výtvory elitních modelářů, tak začínajících dětí a dospělých.

Obsaženy jsou jak čistostavby z předtisků, tak vlastní tvorba modelářů, kteří využívají další materiály, jako jsou tmely, airbrush a další.

Díky tomu, že z papíru lze ztvárnit téměř cokoli, uvidíte zde od diorámat v měřítku 1:300, přes architekturu, stavební stroje, různou techniku až po vozy F1 v měřítku 1:6.

A protože výstavu pořádáme v muzeu v Nymburce, a my bychom chtěli, abyste se i bavili, rádi vám představíme pomalu vznikající model PAPÍROVÝ NYMBURK.

Jedná se o realizaci myšlenky pana Tesaře, kdy pomalu ve spolupráci s Michalem Rozínkem začínají vznikat papírové modýlky nymburských staveb v měřítku 1:300, které by do budoucna měly společně dát vzniknout kompletnímu diorámatu našeho města.

Pozorní návštěvníci mohou několik již hotových modýlků najít různě schovaných nejen ve vitrínkách zde v muzeu. Když se při odchodu z muzea pochlubíte paní u prodeje vstupenek, kolik a jakých nymburských stavbiček jste nalezli, budete odměněni.

Podrobnosti

Zahájení:
2.10.2018, od 09:00
Ukončení:
2.12.2018, od 17:00

Místo konání

Vlastivědné muzeum Nymburk
Tyršova 174
Nymburk, 28802 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
325 512 473
Webová stránka:
polabskemuzeum.cz