Tuto sobotu (23.9. 2017) proběhla v Kyjově soutěžní výstava Pohár kyjovské radnice a to letos již po páté. Tak jak je zde zvykem vše probíhalo hladce a bez problémů. I přes deštivé počasí byly prostory celé dopoledne plné návštěvníků. Stoly byly plné parádních modelů takže jako vždy bylo co obdivovat. (výsledky soutěže naleznete na konci článku)

U nás na „stánku“ probíhala celý den i avizovaná aukce několika starších modelů a dle toho co jsem mohl sledovat to bylo pro vás příjemné zpestření a možnost levně zakoupit vyprodané modely. Takže na další soutěže určitě zas něco vylovíme z šuplíků a přivezeme.

Kluci Khekovi z vydavatelství PMHT mimo své novinky žigulíka v barvách Veřejné bezpečnosti přivezli i tento vůz skutečný. Vůz stál zaparkovaný přímo před budouvou takže jsme si mohli tohoto veterána z blízka prohlédnout. (novinku samotnou přidáme do eshopu hned v pondělí)

A zde máme krátké shrnutí a poděkování od pořadatelů:

Pátý ročník soutěže je minulostí. Tentokrát se sešlo cca 500 modelů, z toho cca 200 soutěžních. Během dne přišlo cca 300 návštěvníků. Až na pár drobných nepříjemností, které účastníky nijak neovlivnily, se všechno podařilo a další snad úspěšný rok je tedy za námi. Všem, kteří přišli soutěžit, vystavovat, nebo se jenom tak podívat, děkujeme za účast a doufáme, že pro ně akce znamenala příjemně strávený čas, byť nám letos počasí příliš nepřálo. Speciálně děkujeme všem rozhodčím, prodejcům, sponzorům, městu Kyjov, DDM Kyjov, lidem kolem doprovodného programu, všem, kteří pomohli s přípravou akce i pohoštění a v neposlední řadě těm, kteří po skončení pomohli s úklidem sálu. Děkujeme.

My se již těšíme na další soutěže a výstavy. Nejbližší akce, které se účastníme je Model Cup v Polici na Metují. Akce se koná v sobotu 14. října. Pokud vás zajíma co lze ještě do konce roku navštívit, podívejte se do našeho kalendáře ZDE.

A nyní se již pokochojte fotkami z Kyjova 🙂 Ale nejdříve ještě krátká reportáž lokální televize.

 

Dakarky

Malá technika + Minimodely

Velká architektura

Lodě

Pásová technika

Letecká a kosmická technika

Velká dopravní technika

Malá architektura

Mini

Malá dopravní technika

Diorama

Ostatní

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ