Máme za sebou další ročník vídeňského veletrhu modelů s názvem Modellbau Messe. Tento ročník byl zase o něco lepší než ty předchozí. Veškeré dění bylo rozloženo ve 3 halách.

Jedna hala obsahovala prodejce modelů a modelová kolejiště a arénu pro drony, letadla a další. V této hale byly rovněž nově zastoupeny i firmy hračkářské se sortimentem zaměřeným na děti.

Druhá hala byla spíše předváděcí a obsahovala z půlky opět kolejiště a několik prodejců přidruženého sortimentu. V druhé půlce se již nacházely předváděcí plochy pro RC modely. Zastoupena byla vojenská technika, stavební technika, driftovací okruh, okruh pro formule a  plocha nákladní techniku. Našel se zde i stánek Carrery s autodráhami.

Poslední hala, z kterého nemáme ani fotku byl vyčleněn různým druhům ručního umění, od vyšívání, korálků, dřevo zpracovaní. Byly tam různé workshopy, prodejci látek, kamínků a vůbec všeho co si můžete představit z toho oboru. Tímto vyváženým programem se pořadatelům podařilo dosáhnout rekordní návštěvnosti přes 100 tisíc lidí.

Nikde se však netvořily zácpy, zdržení, fronty nebo cokoliv co by návštěvníkům narušoval komfort návštěvy.

K vidění toho bylo spoustu a to pro celou rodinu, ne jen pro samotné modeláře. Kolik toho bylo se můžete podívat v následující galerii čítající před 800 fotek. Bohužel jsme nezvládli nafotit vše co jsme chtěli. Příště to zkusíme napravit. Případnou sníženou kvalitu fotek prosím omluvte, některé modely byly zaskleny a díky různým světlům nebylo moc možné je lépe vyfotit.

Za nás skvělá veletrh! Navázaly jsme nové kontakty, díky kterým připravujeme rozšíření sortimentu, které by jsme asi bez tohoto veletrhu nenaplánovali. Proto všem vřele doporučujeme příští rok si do Vídně udělat výlet a to nejen na tento veletrh – hned vedle areálu je totiž Prater 😉

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ