Na výstavní soutěž do Brna se chystá spousta novinek. Tato novinka k nám přichází Slovenska od vydavatelství SVAP, dle podkladů z Čech, z ruky pana ing. Arch. Vyškovského! Jedná se o dva papírové modely srubových domků z nejvýše položené obce v žilinské oblasti. Oba modely již v roce 1978 nakreslil pan Architekt, avšak samostatného vydání se dočkaly až nyní. Dříve spatřily světlo světa v časopise ABC.

DSC_5689 DSC_5690 DSC_5691Ondro

Důvodem vydání těchto modelů je vzpomínka na našeho kolegu modeláře Ondreja Čiernika, který nás předčasně opustil před pěti roky, kdy prohrál svůj boj s rakovinou. Ondrej byl věčný optimista a byl to právě on, kdo přivedl Štefana k vydávání papírových modelů. I proto Štefan tento model jako vzpomínku věnuje právě Onrejovi.

DSC_5697 DSC_5696 DSC_5695

U vystřihovánky je použito měřítko 1:150. Model není vhodný pro úplné začátečníky, jelikož obsahuje různé detaily. Oba modely dohromady mají více než 58 dílů. Cena vystřihovánky je 120 Kč. Vystřihovánka bude nejdříve dostupná v na výstavě v Lužánkách a poté i u nás v eshopu.

cicmany-a cicmany-b cicmany-e cicmany-f

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here