První novoroční novinku nám letos přináší brněnské studio PK Graphica. Opět originální předloha armádní pojízdné dílny v kombinaci historické Tatry 128, to je to co nám vykouzlí úsměv na rtech.

Jedná se o již započatou sérií vozů TATRA 128 a to T 128 – armádní pojízdná dílna. Je sice všeobecně známo, že tuto nástavbu armáda používala, nicméně žádný konkrétní typ se nedochoval. Okamžitě totiž po vyřazení z armády si každý nový vlastník svůj vůz upravoval do podoby, kterou pro danou činnost potřeboval. A tak si používané tatrovky jinak upravovaly firmy a nebo zemědělská družstva, Sbory dobrovolných hasičů a nebo sportovní oddíly. No prostě co kus, to originál. Kamuflážní křivky na povrchu vozu umožňovaly operativní vybarvení polí kamuflážními barvami pro dané období. Nedochoval se ale snímek zabarveného vozu a tak na doporučení vojenského specialisty nebyla provedena kamufláž, což odpovídá dobovým snímkům.

Papírový model je opět vysoké náročnosti. Měřítko je u modelu typické 1:32. Obsahuje více než 400 jednotlivých dílů. Detailně lze sestavit motor, interiér kabiny a i interiér skříně – dílny. Zde se velmi těšíme kdo jak dílnu doupraví a vylepší 🙂 Nástavba má dvoje vstupní dveře, dvoje servisní dvířka. Na levé straně je prostor pro umístění rezervního kola, na pravé straně prostor pro palivovou nádrž.

KE KAŽDÉMU ZAKOUPENÉMU KUSU U NÁS ZÍSKÁTE ZDARMA POTŘEBNÉ KARTÓNY A PRŮHLEDNOU FOLIÍ.


 

Nyní si již prohlédněte bohatou fotogalerií z beta stavby do Pavla Jünglinga. Děkujeme.

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here