Vánoce jsou již za rohem a je nejvyšší čas začít řešit dárky jak pro se blízké tak i třeba pro sebe. V tomto článku vám přinášíme přehled posledních novinek, ze kterých si jistě vybere každý.

BETEXA

Čtyři rozhledny

My vám konečně s drobným zpožděním představujeme naše dvě novinky. Tou první jsou Čtyři rozhledny. Jedná se o volné pokračování předchozího sešitu z rozhlednami. Co je však výjimečné je to, že autorem modelu je Ondra Hejl a o grafiku se postarala šikovná Eva Drahošanová. Rozhledny obsahuji jednoduché i složitější varianty. A všechny jsou v měřítku 1:150. Sestavit si můžete následující rozhledny: Rozhledna Čechy pod Kosířem, Blatenský vrch, Rozhledna Kaňk a Erbenova vyhlídka. Sešit je tištěn ofsetem.

 

 

 

Záchranářská auta

Druhým novým titulem z naší dílny jsou Záchranářská auta. Tento titul rovněž volně navazuje na již dobře známe Záchranáře. Zde je již autorem opět Robert Navrátil. Vystřihovánky jsou v měřítku 1:35. Tentokrát jsme pro vás vybrali z předloh hasičský speciál Rosenbauer Panther, který slouží na pražském letišti, speciální záchranářský model Golem, policejní VW Transporter a záchranářský Mercedes Benz Sprinter se speciální zdravotnickou nadstavbou. Tento model se nám řadí mezi jednoduché vystřihovánky s větším rozsahem, zde jsme se dostali na celých 10 stran!

 

Zámek Trója

Do třetice tu máme ještě zámek Trója. Ano, toto není žádná novinka, tento model již má svá léta. Avšak jsme konečně udělali dotisk. Ten je opět realizován laserovou formou na ofsetový papír.

FIREBOX

Z tohoto vydavatelství za kterým stojí František Sochor zde máme tři nové modely.

Souprava Tatra Kolos, podvalník, transportér a terénní vůz

Tato vojenská souprava obsahuje těžký tahač Tatra 813 8×8 Kolos s podvalníkem P-32, obrněným transportérem OT-62 Topas. Souprava je doprovázena ještě lehkým terénním vozidlem GAZ-65. Titul je v oblíbeném měřítku 1:100.

Rotační žací stroj

Druhým novým modelem Firebox je rotační žací stroj pro podhorské oblasti s označením ŽTR – 165. Je vyhotoven v měřítku 1:32.

 

Přepravník cívek Vetter KVS

Třetí a poslední novinkou od pana Sochora je tento přepravník kabelových cívek Vetter KVS 7.0/80 D v měřítku 1:32.

Ripperworks

O této novince jsme již informovali ale opakování je matka moudrosti. Takže na podruhé představujeme novou Tatru T148 ve verzi AD20. Model klasicky v měřítku 1:32, obsahuje spoustu detailů a více než 1100 dílů!

Ondra Hejl

Nejspíš poslední letošní novinka od Ondry je model vypáleného kostela Božího těla v Gutech. Jak jsme již zvyklí tak je model v měřítku 1:150. O grafiku se opět postarala Eva Drahošanová. K tomuto modelu nyní připravujeme podrobnou recenzi 🙂

AK Modely

Asi o poslední „velkou“ novinku se nám letos postaralo mladé vydavatelství s názvem AK Modely. Tato novinka je v pořadí teprve třetím modelem v řadě. Opět se jedná o model Škody 706. Tentokrát se jedná o model s parádní nadstavbou MTSP 25, která slouží k zimní údržbě komunikací.

Model je opět v měřítku 1:32. Lze jej sestavit s interiérem či bez něj. Má zatáčecí přední nápravu a funkční mechanismus uchycení radlice. Nástavbu i radlici lze sundat. Rozsah modelu je pak 10 stran A4 tištěných ofsetem na gramáž 170 g + 1 strana s díly na 80 g. Dílů je celkem 1246 ks! Nyní již posuďte sami jestli tohle není opravdu „must have“ model.

 

A pozor, s novinkou zas budou dostupné i oba předchozí modely!

 

A na závěr bych vám rád jenom připomněl náš široký sortiment pomůcek, doplňků, lepidel, kartonů a spoustu dalších. Tak nezapomeňte před dokončením objednávky zkontrolovat zda vám něco na stole nechybí, může to být právě těch pár desítek korun, které vám dosáhnou na poštovné zdarma 😉

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here