Podařilo se nám vyzpovídat organizátora této soutěžní výstavy v Ostravě. Pojďme se již začíst do rozhovoru, kde nám Martin Svoboda přiblíží letošní ročník.

Ahoj kluci, můžete se ve zkratce představit čtenářům?

Jsem  Martin Svoboda z Ostravy  , také  hlavní organizátor soutěže Papír show Ostrava a předseda spolku papírových modelářů OSTRAVAN Modelař Ostravski.

Jak se celá akce jmenuje, kolikátý je to ročník, kde se koná a kdy se otevřou brány veřejnosti?

15. ročník Papír show Ostrava 2019 je největší mezinárodní soutěž papírových modelů nejen v regionu Severní Moravy a Slezska , ale co do počtu papírových modelů největší soutěž v ČR. Papír show otevře své brány v sobotu 23. Března od 9 do 14 hodin ve Sportovní hale Základní školy B. Dvorského v Ostravě Bělském –  Lese.

Případní vystavující a soutěžící by jistě ocenili informace, kde se mohou registrovat a kdy bude probíhat přejímka modelů jak na výstavu, tak do soutěže?

Registrace modelů a přejímka do soutěže probíhá v pátek 22. Března od 17 do 21 hodin ve sportovní hale ZŠ Dvorského Ostrava Bělský Les , výstava modelů pak v sobotu od 9 do 14 hodin.

Jsou nějaké výjimečnosti proti minulým akcím, které by mohly zaujmout případné návštěvníky?

Poprvé proběhne soutěž ve Sportovní hale v areálu školy. Proti minulým ročníkům jsme obohatili doprovodný program o tyto novinky :

Železniční modeláři Želmo Ostrava budou prezentovat 4 panely s železničními modely vlaků  velikosti G , H0, TT, N. Budou k vidění jízdy těchto modelů vláčků.

DMR Aréna představí RC modely Kamionů na dráze rozměru 6×4 metry

 Ve venkovní expozici vozidel bude premiérově veřejnosti představen Vyprošťovací vůz Tatra Force s nástavbou Omars od Hasičů Moravskoslezského kraje .

Také bude možno zjistit jak se bydlí na Dakaru. Nahlédnutím  do Doprovodné Tatry Phoenix  6×6 tzv. Bydlík od Bonver Dakar Projektu

Expozici doplní Komunální technika Technických služeb Ostrava – Jih a Ostravských komunikací, VAZ 2105 v barvách VB a Volvo SVFT z Letiště v Ostravě Mošnově.

 Možná dorazí i legendární Československá limuzína Tatra 613 !

Co vše vlastně bude k vidění a v čem se bude soutěžit?

 Letos je Papír show Ostrava 2019 organizovaná jako Mistrovství ČR kategorie Letecká a kosmická technika . K vidění budou papírové modely z celé ČR , ale i z Polska a Slovenska.

V doprovodném programu i RC modely Truck a železniční modely velikosti H0 , N , TT, G.

Vyhlašujeme celkem 17  kategorií, mimo standartních navíc např. IZS systém, Dakar, Fireboxy ,   Bestrovy tanky Figurky i Zvířata.

Prodejní premiéru budou mít 2 nové modely a to :

Sportovní Renault 5 Turbo od Attimona a Autodomíchavač Tatra 815 8×8 Stassis AHM od Ripper works.

Můžete nějak obecně přiblížit čtenářům prostory ve kterých bude vaše akce probíhat? Kolik cca modelů, soutěžících a prodejců očekáváte?

Sportovní hala má rozměr 30 x 17 metrů Což je 510 m2. K dispozici bude Kávarna, Nápojový automat, posezení pro 120 diváků, výtah pro starší či imobilní diváky a rodiče s kočárky. Soutěžící mohou odložit krabice na modely do šatny mimo halu.  Očekáváme 14 prodejců z ČR i Polska, Modelů se může sejít i kolem 1000.

Kolik přijde diváků se nechám překvapit.

Můžete prozradit jací prodejci budou na akci, a co tedy bude možné krom prohlídky také pořídit?

Prodejci na Papír show Ostrava :

 Z – Art , CZ Modely, JZ model , Firebox – František Sochor , Mega Grafik – Pavel Skokan, Bestr ateliér , Pavel Szostek , Ondra Hejl,  starší modely z ABC prodávají p. Konopka a p. Martynčák.

Polskou produkci modelů zastupují WAK a p. Gora + p. Nikiel.

Pinzety a nůžky p Hovjacká.

Letos jistě žádný papírový modelář nemohl přehlédnout výročí pana Vyškovského, probíhají soutěže “RV90”. Je i u vás letos s tímto něco spojeného?

I modely kategorie RV 90 tedy od Richarda Vyškovského budou mít vyhlášenou kategorii Techniky a Figurek

Jaká jsou vaše očekávání od letošního ročníku akce?

Jsem zvědav kolik nových modelů či modelů které se většinou na jiných akcích nevidí přivezou vystavovatelé.

No a na konec otázka nejzáludnější 😀 Jaké jsou vaše další plány v letošní či příští sezoně?

Letos se chceme s modely našeho modelářského klubu zúčastnit všech ligových soutěží CPM a vystavit modely na akcích kde budeme přizváni ke spolupráci.

Rádi bychom s modely v žákovských kategoriích dosáhli na některý z vyhlašovaných titulů Absolutních mistrů ČR jako se nám to povedlo v posledních dvou letech.

V příštím roce se třeba můžeme podívat s modely na soutěže do Polska či Maďarska.

Martine, díky za tvůj čas a přeji aby se výstava co nejvíce vydařila a sešlo se vám mnoho skvělých modelů a ještě víc diváků!

PŘIDEJTE SE NA FACEBOOK UDÁLOST VÝSTAVY ->

PROHLÉDNOUT FOTOREPORT Z ROKU 2017 ->ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here