Rádi bysme vám představili nový sešit jednoduchých vystřihovánek s železničním tématem. Tentokrát náš výběr padl na rychlíkové soupravy našeho národního dopravce České dráhy.

Součástí titulu jsou hned dvě vlakové soupravy. Celkem zde najdete 2 lokomotivy, řídící vůz a celkem 9 vagónů. Tak si pojďme soupravy představit.

Railjet ČD

Souprava Railjet se u nás pohybuje od roku 2009. Jedná se původně o rakouské soupravy typu Viaggio Comfort rakouských drah. Modrá souprava obsahuje celkem 408 míst k sezení. Souprava se skládá z lokomotivy Taurus 1216 Railjet, řídícího vozu Railjet ČD a třemi vagóny. Souprava se skládá z celkem 64 dílů a ty jsou obsaženy na 7 stranách s rozměry 320 x 220 mm.

Rychlíková souprava Vectron

Druhou soupravou je lokomotiva Siemens Vectron s rychlíkovými vozy (1 vůz obsažen v sešitě, další 4 jsou volně ke stažení). Celkem je tedy k dizpozici lokomotiva s pěti vagóny. Soupravu sestavíte z celkem 63 dílů.

A na závěr bychom rádi poděkovali našim betatesterům z řád modelářů. Jmenovitě Kamilu Štolovi a Jindru Tesařovi. A velké díky taky putuje modelářskému kroužku do ZŠ Maršovská, od kterých jsme dostali tu nejdůležitější zpětnou vazbu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here