Už tuto sobotu 14.10. se koná soutěžní výstava v Polici nad Metují s názvem MODEL CUP POLICE NAD METUJÍ 2017. Díky příznivým referencím z loňského roku se tam letos jedeme podívat také. Vyzpovídali jsem opět jednoho z organizátorů, Pavla Frydrycha:

Zdravím Pavle, jak se těšíte na nadcházející soutěžní výstavu u vás v Polici?

Hezký den. Samozřejmě, že se těším. Jednou z nejkrásnějších věcí, které práce v Muzeu přináší, je setkávání se s lidmi a s modeláři. Se spoustou modelářů je Muzeum v kontaktu, s některými se známe hlavně přes mail a díky jejich modelům. Tak jsem vždycky rád, když si k modelům můžu přiřadit i tvář modeláře.

A druhá stránka soutěže je návštěvnost veřejnosti. Je až překvapivě velké procento lidí z Police, kteří v Muzeu ještě nikdy nebyli. A díky soutěži jim můžeme nabídnout ochutnávku toho, co je v Muzeu k vidění.

Letos je to teprve druhý ročník, jak byste zhodnotil první ročník a co bude letos jinak?

První ročník nás všechny velice překvapil. V Polici se totiž sešlo několikanásobně víc soutěžících, než jsme předpokládali. Asi nejsilnější je vzpomínka je na to, jak jsme stále nosili další a další stoly… Podle reakcí účastníků byl loňský Model cup vydařený, tak věřím, že stejně povedený bude i Model cup 2017.

Snažíme se držet loňského scénáře. Oproti loňskému roku bude letos přítomna patronka Muzea, herečka Marie Doležalová, která se ujme předání cen speciálních kategorií a předá i vlastní – Cenu patronky Muzea. Speciální kategorie jsme oproti loňsku přidali a věříme, že se osvědčí a že ještě víc zatraktivní celou soutěž. Připravili jsme speciální cenu pro nejlepší model, vytvořený modelářkou a rodinnou kategorii, kde budeme oceňovat model, na kterém pracovalo víc generací z jedné rodiny.

Účast přislíbila i velká skupina polských modelářů ze Svídnice, takže se nám daří držet i mezinárodní srovnání polské a české modelářské scény.

Vzhledem k tomu, že výstava není čistě papírová ale i plastiková kolik modelů cca očekáváte?
Vloni bylo prezentováno víc jak 300 modelů. Tak věřím, že to letos bude vypadat stejně.

Máte připraven i nějaký doprovodný program?

Doprovodný program je připraven. Postarají se o něj naši kamarádi a spolupořadatelé z Modelářské klubu v České Metuji, kteří v patře nad sálem, kde bude probíhat soutěž, připraví ukázku RC modelů. Takže v Pellyho domech budou jezdit tanky. A pokud bude dobré počasí, tak pro veřejnost zpřístupníme prostor terasy, odkud je úžasný výhled na polické náměstí. Na sále bude možnost koupit si občerstvení a každý soutěžící dostane pro tento den volnou vstupenku do Muzea.

Jak vás napadlo ještě k aktivitám muzea začít pořádat i soutěž?

V podstatě to přišlo samo. Když přišel konec soutěže Kaden cup v Náchodě, řekli jsme si, že chceme soutěž v regionu zachovat. A kdo jiný by ji měl pořádat, než Muzeum papírových modelů. Kaden cup začal jako soutěž výhradně plastikových modelů, ale postupem času se na něm objevovalo víc a víc modelů z papíru. Takže jsme vlastně ani nemuseli měnit zadání.

Zachováváme i termín soutěže – druhou sobotu v říjnu, která je už v myslích a diářích modelářů zapsaná. Jen musí dojet do Police nad Metují místo do Náchoda. V parafrázi na známou větu z Cimrmanovy hry „Dobytí severního pólu“ – už od Náchoda se můžou těšit!

Více informací o soutěži ZDE

Více informací o soutěži ZDE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here