Tak a je tu ještě jedna novinka. Tuto nám přináší vydavatelství PMHT. Předlohou papírového modelu se se stal univerzální dokončovací stroj s označením UDS 214.41, který je nastaven na bezrámovém podvozku Tatra 815-721R32/415 6×6.1. Na tomto podvozku je tato nadstavba použita vůbec poprvé.

Vystřihovánka je zhotovena v měřítku 1:53 ale rozhodně nečekejte jednoduchou krabičku. Model obsahuje zhruba 230 dílů a obsahuje interiér obou kabin a kompletně funkční část bagru nebo vysouvacích nohou. Veškeré díly jsou obsaženy na 5 stranách A4. Cena byla stanovena na 135 Kč.

Autorem modelu je Pavel Kuzma, na betaverzi spolupracovali Jan Stolín a Stevo Habánek.

Automobil byl vyroben pro HZS Hlučín slovenskou společností CSM Tisovec v roce 2015. Vůz má skvěle jízdní vlastnosti a o jeho univerzálnosti svědčí i velmi různorodá výbava. Na palubě najdeme lékárnu, vesty, svítilny, vyprošťovací nástroje, řezače, vytyčovací pásku nebo zastavovací terč. Dále je ve výbavě radiostanice Pegas, navigace pro ČR a hledací světlomet.

Nástavba samotná má další hromadu funkcí a speciálních vlastností. Z kabiny strojníka lze například ovládat podvozkovou část . Umožňuje tak mikropojezd, natáčení kol i manipulaci se stabilizačními podpěrami. Nástavba má speciální úpravu pro ochranu proti krátkodobému působení sálavého tepla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here