Dnes si přiblížíme třetí ročník víkendové výstavy ModelFest Ostrava 2023, která se konala poslední únorový víkend v Ostravě – Zábřehu.

O výstavě jsem se dozvěděl náhodou, kdy na mě vyskočil plakátek na sociálních sítích a o to více jsem byl překvapen. V Ostravě žiji, a tudíž jsem neváhal a akce se zúčastnil. Výstava, na rozdíl od tradičních ligových soutěží, byla skrze celý víkend a v sobotu, dni mé účasti, byla otevřena pro veřejnost až do 18 hodiny.

             

Vypravil jsem se tedy do Ostravy-Zábřehu až v odpoledních hodinách. Do objektu se vstupovalo přes bránu u hřiště, kde modeláři proháněli své RC vozidla. Výstava uvnitř byla rozdělena do dvou prostor, spojených chodbou, která je doplňovala dalšími železnicemi, drobnými obchodníky nebo občerstvením.

             

Při vstupu do první haly jste si ihned uvědomili zaměření, železnice. Po obvodu místnosti se vinula železniční trať s živými stanicemi, doplněná různými scenériemi. Jedoucí vlaky zaujaly nejednoho návštěvníka, kteří pak vyčkávali na ten správný moment u stanic, nebo mostů.

             

Velkou dráhu pak doplňovaly další dvě železniční dioráma a vitríny s různými modely, hasičské, autobusové i železniční tématiky. Na své si přišli i milovníci stavebnice Lego s vystavenou stanicí s vozy českých drah.

             

Druhá část byla zaměřená na modely statické a RC modely. Stejně jako jedoucí vlaky v předchozí místnosti, RC kamiony a terénní auťáky si získaly srdce nejednoho malého i velkého návštěvníka, a přestože jsem byl informován, že ve chvíli, když jsem dorazil už bylo méně lidí, nedalo se tam skoro hnout.

             

Po obvodu pak byli rozmístěny stoly s modely a prodejci, naleznout jsme tu mohli k prodeji sběratelské modely i jednoduché vystřihovánky z papíru nebo Domečky Špalek. Vystavené modely byly různých kategorií i různých materiálů, od dřevěných staveb a RC lodí, přes kovové modely Tater, až po mi nejmilejší, papírové modely.

             

A že jich tam bylo. Pěkný počet jsem poznal z Ostravského modelářského kroužku, uviděl jsem tady i pro mě dlouho, nebo i nikdy neviděné kusy, jako Čarodějův hrad. Na parapetu pak byly vystaveny modely z kategorie velké architektury, z nichž mě nejvíce zaujala Kestřanská tvrz a hrad Trosky.

             

Na výstavě panovala po celou dobu velmi příjemná atmosféra, bylo zde plno pozitivně naladěných modelářů se kterými jsem úplně zapomněl na čas a domů se tak vracel až za šera.

Bude-li se konat ModelFest i v příštím roce, velmi rád se jej zúčastním. A již teď se začínám chystat na účast na Modelářském Světě v Plzni.

Tadičně si dovolím přiložit 4 galerie, roztřízené na modely papírové, železniční tématiku, ostatní modely, a fotografie doplňující.

Papírové modely

Ostatní modely

Železniční modely

Doplňující fotogalerie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here